Szkło to materiał architektoniczny i wykończeniowy, który coraz odważniej wkracza do aranżacji mieszkań oraz obiektów usługowych. Pojawia się równie często jako element dekoracyjny w postaci blatów i drzwiczek mebli, jak i w formie funkcjonalnej, jako obudowa pryszniców i wanien. Spotkamy go także w podwójnej roli, jaką pełni szklana balustrada, która cieszy się coraz większą popularnością.

Nowoczesne szklane balustrady

Balustrady szklane stają się powoli nieodłącznym elementem nowoczesnych aranżacji. Niezależnie od stylu – minimalistycznego, loftowego, industrialnego czy z nuta glamour – doskonale wpisują się bowiem w każdy nurt dekoratorski. Odpowiednio wykończone, nabierają właściwego charakteru, dzięki czemu w prosty sposób mogą stać się elementem ozdobnym skrojonym na miarę potrzeb. Szklane balustrady połączone z metalową konstrukcją idealnie wpiszą się w każdą surową aranżację, a z elementami drewna sprawdzą się również w budynkach urządzonych bardziej tradycyjnie. Lśniące, gładkie powierzchnie balustrad szklanych efektownie odbijają światło, a jednocześnie pozostają transparentne, dzięki czemu mogą pełnić we wnętrzach każdą rolę, jaką zapragniemy im nadać. Co więcej, nadają się zarówno do stosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, dzięki czemu zabezpieczymy nimi wszystkie:
  • – schody
  • – balkony
  • – tarasy

Balustrady szklane mają wiele zalet praktycznych i estetycznych

Chociaż szkło to powierzchnia, która nadaje wnętrzom lekkości, jest tak naprawdę niezwykle wytrzymała i odporna na wiele czynników zewnętrznych. Dobrej jakości, grube balustrady szklane nie ulegają zarysowaniom, pęknięciom ani odbarwieniom. Mogą zdobić i zabezpieczać budynki od wewnątrz i na zewnątrz, ponieważ nie straszny im mróz, opady atmosferyczne ani żadne inne niszczące czynniki. Są także bardzo solidnie i trwale zamontowanie, wobec czego nie ma jakiegokolwiek ryzyka ich nieplanowanego demontażu. Ponadto, idealnie gładka powierzchnia szkła to gwarancja łatwego czyszczenia, a tym samym wygody w utrzymaniu osłon w czystości. Twardy materiał nie wchłania zabrudzeń, dzięki czemu wystarczy łagodny detergent i miękka ściereczka, aby szkło lśniło jak nowe. Z kolei pod względem estetyki, szklane balustrady są niezwykle uniwersalne i w żadnym stopniu nie naruszają harmonijności wystroju wnętrza ani wykończenia fasady budynku. Co więcej, nadają mu lekkości i przestronności, wobec czego będą doskonałym rozwiązaniem zarówno w pomieszczeniach o dużym, jak i bardzo niewielkim metrażu. W połączeniu z efektownym oświetleniem mogą nawet optycznie powiększyć wnętrze i nadać mu przestronności. Są także niezaprzeczalnie eleganckie, na co ma wpływ nie tylko ich wygląd, ale także struktura. Krystaliczny materiał nadaje pomieszczeniom luksusowego charakteru, a idealna gładkość, którą wyczuwa się pod dłonią, dodatkowo potęguje ten efekt.

Szklane balustrady to sposób na skuteczne doświetlenie

Szklane balustrady to idealny sposób, aby wprowadzić do wnętrza światło. Niezależnie od miejsca ich zastosowania, krystaliczny materiał doskonale je przepuszcza, a także bardzo efektownie odbija, dając wrażenie wielowymiarowości. Jeśli Państwa problemem jest niedostatecznie oświetlony taras lub balkon, to balustrady szklane będą najlepszym rozwiązaniem, aby w maksymalnym stopniu wykorzystać naturalne światło o każdej porze dnia. Z kolei wewnątrz budynku, otoczone nimi schody z praktyczną oprawą świetlną LED nadadzą pomieszczeniom luksusowego klimatu, który doskonale wpisze się w wystrój nowoczesny z nutą stylu glamour.

Szklane balustrady również mogą gwarantować prywatność

Pojedyncze tafle szklanych balustrad połączone są ze sobą za pomocą barierek. Im ich więcej, tym mniej przejrzysta staje się obudowa tarasu lub balkonu, zwiększa się natomiast zapewniana przez nie prywatność. Co więcej, balustrady szklane mogą być barwione na dowolny kolor, dzięki czemu nadal będą efektownie przepuszczały światło, jednak ich przejrzystość zostanie mocno ograniczona. Osoby próbujące zajrzeć na balkon czy taras przez ich taflę, ujrzą jedynie zarys i kształt przedmiotów oraz postaci, co zapewni ich użytkownikom odpowiedni poziom prywatności. Ponadto, możliwość zabarwienia szkła na dowolny kolor to także olbrzymie pole do popisu dekoratorskiego. Dopasowując odcień balustrady do elementów wykończeniowych lub dekoracyjnych, mogą Państwo zadbać o naprawdę niebanalny efekt aranżacyjny budynku, a także zwiększyć funkcjonalność szklanej osłony.

Balustrady szklane są w pełni bezpieczne

Szklane balustrady wykonuje się z wysokiej jakości szkła hartowanego. Oznacza to, że są one odporne nie tylko na uszkodzenia, które wpływają na ich walory estetyczne, ale także na wszelkie pęknięcia czy ukruszenia spowodowane działaniem czynników chemicznych lub mechanicznych. Balustrada ze szkła nie ulega zniszczeniu wskutek bardzo wysokiej ani bardzo niskiej temperatury. Jest także niezwykle wytrzymała na uderzenia i nacisk, wobec czego można swobodnie opierać się o nią bez względu na swoją wagę. Co więcej, nawet w przypadku ewentualnego stłuczenia, szklane balustrady ze szkła hartowanego nie rozpadają się jak zwykłe szyby, co gwarantuje, że żaden odłamek nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu jej użytkownika. Osłony tego typu są więc najlepszym wyborem w obiektach, w których przebywają na co dzień małe dzieci, wymagające szczególnie przemyślanej ochrony.

Doskonała propozycja dla miejsc, które często się zmieniają

Szklana balustrada, dzięki swojej transparentności dopasuje się idealnie do każdego wystroju wnętrza i dowolnej kolorystyki. Jeśli zatem lubią Państwo często zmieniać aranżację swojego budynku, balustrady szklane pozostaną jedynym elementem, który niezależnie od otoczenia będzie prezentował się zawsze tak samo estetycznie i elegancko. Tego typu osłona będzie także naturalnym wyborem w przypadku biur, galerii i innych obiektów, w których wyposażenie wnętrza oraz dekoracje zmieniają się nawet częściej niż pory roku. Idealnie przezroczysta tafla szkła w każdym przypadku pozostanie doskonałym tłem dla wszelkiego typu ozdób. W nowoczesnych wnętrzach dąży się nie tylko do wysokiego poziomu estetyki wykończenia, ale również do funkcjonalności. Szklane balustrady mają wszystkie te cechy, a dodatkowo zawsze prezentują się niepowtarzalnie. Możliwości wyboru montażu, rodzaju szklanych tafli oraz ich łączeń są bowiem na tyle różnorodne, że znalezienie dwóch takich samych balustrad szklanych w różnych budynkach jest po prostu niemożliwe. W celu prezentacji naszych możliwości zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w Poznaniu. Zobacz także inne elementy naszej oferty:
  • – drzwi szklane
  • – drzwi przesuwne szklane
  • – schody szklane
  • – zabudowy szklane
  • – ściany szklane
  • – daszki szklane
  • obudowa windy szklana